Slide background
Slide background

Meble nowoczesne

Zrealizowana w koncepcji kuchni otwartej zunifikowanej stylowo i funkcjonalnie z salonem lub też stanowiąca odrębną przestrzeń w Twoim domu, poprzez swój minimalizm i charakter nadaje wnętrzu nowy wymiar.

kolorystyka - materiały

Nowoczesne wnętrze to neutralne szarości, czernie, biele, barwione forniry, laminaty typu monokolor, energetyczne i dynamiczne kolory jak żółty , limonka, pomarańcze. Współczesne materiały to naturalny wygląd, surowość, gra między powierzchniami polerowanymi i matowymi, struktury 3D, spieki. W naszych kuchniach stosujemy materiały w oparciu o najnowsze trendy wzornicze o wysokiej jakości i trwałości.

fronty

Proste formy, zazwyczaj o minimalistycznym charakterze. Bezuchwytowe – pochwyty frezowane w grubości frontu lub aluminiowe wpuszczane. Stosowane wykończenia to: lakiery akrylowe - matowy, satynowy, połysk; szkło, laminaty 3D o strukturze drewna oraz monokolory, forniry, spieki ceramiczne.

blaty

Nowoczesne blaty to blaty o minimalnej grubości, najnowsze trendy to blaty 12 mm. Stosujemy materiały kamienno-kompozytowe oraz spieki ceramiczne 12 mm. Grubsze blaty możemy wykonać z nowoczesnych laminatów o prostych krawędziach zabezpieczonych aluminium lub trwałymi obrzeżami.

wyposażenie

Zawiasy – cała gama rozwiązań między innymi szerokie otwarcie frontu, zintegrowany siłownik cichego domyku, hamulec lub system TIP on do frontów otwieranych na tzw kliknięcie. Szuflady wyposażone w mocne i trwałe systemy prowadnic gwarantujące płynną pracę oraz cichy domyk. Dodatkowo mogą być wyposażone we elektryczne wspomaganie. Systemy wysuwu do korpusów narożnych umożliwiające swobodny dostęp do całej zawartości.

Meble klasyczne

Klasycznie zabudowana przestrzeń łączy w sobie cechy kuchni i salonu. Elegancja, ciepło, dbałość o detale tworzą niepowtarzalny nastrój minionych lat wzbogacony o najnowsze rozwiązania sprytnie ubrane w klasycznej konwencji.

kolorystyka - materiały

Klasyka to nadal ponadczasowa biel. Trendy wzornicze stosowane w nowoczesnych kuchniach przenoszą się też na płaszczyznę klasyczną, biele i  szarości są z powodzeniem stosowane w obecnej klasyce. Tradycyjne fronty barwione na ciepłe kolory drzewa lub ciemne egzotyczne palisandry czy wenge coraz częściej zastępują ramiaki malowane bielą lub pastelami – jednocześnie nie wypierając rysunku i ryflu prawdziwego drzewa.

fronty

Forma ramiaka z płyciną występuje jako malowane drzewo i widocznym rysunku lub barwione drzewo. Stosuje się również malowaną płytę MDF. Fronty projektowane są w różnych konfiguracjach – jako pełne, ze szkłem i prosami, gięte. Istnieje cała gama uchwytów stylizowanych na różne epoki.

blaty

Klasyczne blaty to przede wszystkim prawdziwe drewno lub kamień, stosuje się również kompozyty kamienne oraz laminaty.  Mogą występować jako proste lub też ze zdobionymi krawędziami tak aby jak najbardziej dostosować się do stylu kuchni. Ponad to kamienne blaty mogą być wykonane jako zintegrowane ze zlewozmywakiem

wyposażenie

Podobnie jak w kuchniach nowoczesnych wszystkie systemy możemy zastosować i tu, z tym że w nie których przypadkach są one dodatkowo stylizowane do klasycznego charakteru kuchni. Dodatkowo w kuchniach klasycznych modne są szafki otwarte – regały na wino i talerze oraz drewniane szufladki i witryny. Oczywiście wyposażenie typu wysuwane cargo czy sortownik na odpady również tu znajduje  funkcjonalne zastosowanie.